| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.02.2018

Што се случува во Вардар? И Велковски преселен кај младинците!

Дознаваме дека утринава од страна на раководството на клубот на Дарко Велковски му било кажано дека не е веќе во првиот тим и дека ќе мора да тренира со младинците

Што навистина се случува во Вардар? На повидок е скандал и тоа поврзан со Дарко Велковски, репрезентативецот и еден од најдобрите фудбалери во Македонија. Имено како што велат нашите информации, утринава му било кажано од страна на раководството на клубот дека тој не е веќе во првиот тим и дека ќе мора да тренира со младинците. Исто како и со Хофханес Хамбарзумјан. Навистина чудно, во време кога сратегот Јаневски мака мачи како да го состави својот најдобар тим, двајцата најдобри играчи му тренираат со младинците.
Сепак не успеавме да ја дознаеме причината за овој потег на раководството на Вардар.Датум: 24.02.2018, 18:17
Статијата е прочитана 3320 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense