| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.11.2017


Полесно се дише во Работнички

*По триумфот над Победа со 4:0, клубот од Градски парк и дефинитивно излезе од тешката криза. Време е за насмевки, честитки...

 

Работнички на последните четири средби освои 9 од можните 12 бодово, поразен беше само од Шкендија. По триумфот вчера над Победа со 4:0 се чини дека и дефинитивно клубот од Градски парк изледе од тешката криза која го „тресеше“ Работнички речиси цела есен. Сега „романтичарите“ се на само три бода од местото на табелата кое води во Европа. Момците на тренерот Горан Станковски имаат и меч помалку. Време е за насмевки, честитки, време е на задоволство во таборот на Работнички.
Датум: 17.11.2017, 17:26
Статијата е прочитана 605 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense