| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.01.2017

Јаховиќ стрелец во поразот на Гезтепе

Адис Јаховиќ го постигна десеттиот гол за Гезтепе, но неговиот тим беше поразен од Денизлиспор со 4:2.

Со десеттиот гол во дресот на Гезтепе, македонскиот интернационалец е втор стрелец во втората турска лига. Јаховиќ денеска постигна со гол од пенал, но Денизлиспор беше подобар и славеше на гостински терен со 4:2.Датум: 15.01.2017, 13:19
Статијата е прочитана 807 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense