| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.02.2017

Крстев поднесе оставка од Металург

Поранешниот играч и во изминатата година тренер на тимот од Железарница, од семејни причини замина од „зелените“

Миле Крстев не е повеќе тренер на Металург. Тој денеска поднел оставка до раководството на клубот, образложувајќи дека заминува од семејни причини.

Крстев шест години е дел од Металург, најпрво како играч, а сега и како тренер. Беше и капитен на „Железарците“. Металург му се заблагодари на соработката и му посака се најдобро во понатамошната кариера.

 Датум: 27.02.2017, 16:08
Статијата е прочитана 2970 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense