| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.09.2017

Пандев, гордост си наша (ФОТО)

Струмица ќе го пречека својот идол, најдобриот македонски фудбалер

Горан Пандев вечерва ќе биде човекот кон кого ќе биде свртено целото внимание за време на натпреварот помеѓу Македонија и Албанија. Пандев за прв пат ќе игра еден квалификациски натпревар за репрезентацијата, и ќе има мотиви до небо да се докаже пред своите сограѓани.

Затоа и на стадионот „Младост“ осамна транспарент со поддршка на кој стоеше „Пандев, ти си наша гордост“...


 Датум: 05.09.2017, 15:01
Статијата е прочитана 2871 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense