| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.07.2017

Тракаи победува не се „шали“

Противникот на Шкендија во следното квалификациско коло предмалку обезбеди значајна победа во домашниот шампионат над Атлантас на гости

Ако некој помисли дека на Шкендија ќе и биде лесно во дуелот со литванскиот претставник во Лигата на Европа очигледно се лаже. Овој тим, ајде што одлично игра во Европа, туку и во домашниот шампионат реди победи. Предмалку, Тракаи триумфираше на гостувањето кај Атлантас, со минимални 0:1 со голот на Марацаз, и на тој начин се зацврсти на втората позиција на табелата. Мечот против Шкендија се игра в четврток, а нашиот претставник првиот меч го игра на гости.Датум: 23.07.2017, 21:06
Статијата е прочитана 3139 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense