| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Силекс во атак на нови бодови

*Утре во 14 часот во Кратово, Силекс и Скопје ќе го одиграат заостанатиот меч од 19. коло


Силекс на утрешниот меч со Скопје влегува како фаворит. Секако дека момците на стратегот Жикица Тасевски посакуваат нова победа и со нови три бода уште повеќе да му се приближат на вториот на табелата, тимот на Вардар.
Сепак нема да им биде лесно, теренот во Кратово и натаму е далеку од идеален а и Скопје на трите пролетни меча покажа дека не се предава така лесно.
Тасевски нема проблеми со составот, единствено искусниот Марјан Мицков се жали на полесна повреда.Датум: 06.03.2018, 18:31
Статијата е прочитана 535 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense