09.09.2017

Лисичка фајтерска битка

*Во квалитетен натпревар домашниот Еуромилк и Струга Трим Лум одиграа берешено 2:2

Денеска се одиграа натпреварите од 2. Коло во Втората Лига Запад. Во навистина квалитетен натпревар, ретко убав за наши второлигашки услови, Еуромилк и Струга Трим Лум одиграа 2:2. Флорент Османи во 20. Минута на домашните им донесе водство отако убаво прорде низ гостинската одбрана. Следуваше резултатски пресврт за гостите во режија на Лога до крајот на првиот дел. Во продолжението Еуромилк сепак дојде до бод и тоа благодарение на младиот и одличен Томче Павловски кој ги постави конечните 2:2 во 70. Минута.

ТАБЕЛА
1.Гостивар 6 бодови, 2.Струга Трим Лум 4, 3.Тетекс 4., Влазерими 3, 5.Новаци 3, Локомотива 3, 6. Еуомилк 1, 7. Зајаз 1, 8. Лабуништа 1, 9. Локомотива 1, 10. Македонија ЃП 1.

Датум: 09.09.2017, 18:28