| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.03.2017

Кавадаречка сензација во Турново

Иако губеа со 0:1, фудбалерите на Тиквеш во заостанатиот меч од 15. коло во Втората лига, денеска славеа над Хоризонт Т со 2:1


Силовит старт на Тиквеш во пролетниот дел во Втората лига. Имено кавадарчани со 2:1 славеа над фаворитот Хоризонт Т на негов терен. Домашните поведоа со голот Кочовски во 10. минута. Следуваат головите на Дунимаглоски во 26. и Дуков во 45. за конечни и големи 2:1 за тимот од Кавадарци.Датум: 08.03.2017, 17:34
Статијата е прочитана 2961 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense