| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.01.2018

Неџмех го промовираше Мециновиќ

Клубот од Бејрут се пофали со засилувањето од Македонија. Потпис за овој клуб на 18 месеци стави и Дарко Мицевски. И двајцата утре дебираат за Неџмех на гостувањето кај Ал Шабаб

Дефанзивецот Јасмин Мециновиќ и официјално е нов фудбалер на Неџмех СЦ од Бејрут. Откако се договори со раководството на вториот тим на табелата во првенството на Либан, во текот на денешниот ден беше извршена и промоција. Ново е тоа што и Дарко Мицевски, играчот за врска потпиша со Неџмех СЦ договор на 18 месеци. Инаку утре и двајцата ќе го имаат своето деби во дресот на Неџмех СЦ на гостувањето кај Ал Шабаб. Неџмех по одиграни 11 кола се наоѓа на второто место со бод помалку од лидерот Ал Ахед.

Јасмин Мециновиќ

Дарко МицевскиДатум: 05.01.2018, 17:59
Статијата е прочитана 805 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense