| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.07.2017

На Шкендија и суди Ирецот Нил Дојл

На првиот меч во Литванија во рамките од 3.квалификациско коло во ЛЕ, главен судија ќе биде Нил Дојл од Р. Ирска

Во четврток во Вилнус, на првиот меч од 3. квалификациско коло во ЛЕ меѓу Тракаи и Шкендија, главен судија ќе биде Нил Дојл од Р. Ирска. Тој е роден во Даблин 1978 година и важи за еден од најдобрите судии во неговата земја. Инаку тој и е познат на нашата фудбалска јавност, судел на мечот Македонија - Исланд (У-21) во квалификациите за ЕП во Полска, потоа му судеше на Работнички на гостувањето во Хелсинки во ЛШ и беше арбитер на пријателската средба Македонија - Иран 1:3.Датум: 23.07.2017, 11:43
Статијата е прочитана 1144 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense