| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.09.2017

Вардарци потопени од „своите“

*Вчера на Автокоманда во составот на Скопје беа голем број фудбалери кои потекнуваат од школата на Вардар


Вардар вчера не беше поразен, но му беше откинат бод, и тоа од „неговите“ играчи. За потсетување дека Виктор Велкоски и Есмин Личина ги минаа сите младински школи на Вардар. Двајцата беа дел од првиот тим, но некако вардарци лесно се откажаа од нивните услуги, а вчера тие беа меѓу најдобрите. Од младинците на Вардар потекнуваат и Дарко Ѓурчиновски, Ѓоко Алексовски, Дарио Десниќ... Од младинската школа се и „резервистите“ Теодор Димитровски, Александар Најдоски. Речиси повеќе од пола тим е од Вардар.Датум: 18.09.2017, 11:03
Статијата е прочитана 1816 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense