| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

Калиниќ си замина од Фиорентина, Нестор на готовс

Според медиумите во Италија прашање на часови кога Калиниќ че потпише за Милан, тоа значи дека Несторовски се сели во Фиренца

Илија Несторовски, според медиумите во Италија е многу блиску од трансфер во Фиорентина, трансфер кој се најавува со недели. Најново е тоа што денеска Калиниќ си заминал од кампот на Фиорентина и прашање на часови е кога ќе биде промовиран во Милан. Тоа значи дека Илија Несторовски ќе се пресели во Фиренца.Датум: 20.07.2017, 17:35
Статијата е прочитана 1716 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense