| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.01.2018

Ренова загуби од Мачва (2:3)

„Гипсарите“ во Охрид се поразени од Мачва, стрелци за головите за тимот од Тетово беа Нафиу и Стојановски

Ренова со 2:3 загуби на контролниот меч од Мачва одигран попладнево во Охрид. Во интересен натпревар стрелци на головите за „гипсарите“ беа Валмир Нафиу и новакот Влатко Стојановски. Инаку ова беше последен пријателски меч за составот на Влатко Костов во Охрид. Следува враќање во Тетово.Датум: 31.01.2018, 14:01
Статијата е прочитана 450 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense