| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.10.2017

Гафури поради носталгија се врати во Тетово!?

Играчот за врска потпиша за Фљамуртати од Тирана но не заигра за овој клуб, туку се врати во Тетово.

Арџент Гафури нема да заигра за тимот на Фљамуртати од Тирана туку се враќа во Тетово. Наводно, играчот не можел без своето семејство, и решил да го напушти клубот, и да се врати во градот под Шара од каде што и замина. Тој во Тетово е долго време беше доведен во Ренова уште како дете што се вели и речиси целата своја кариера ја мина во овој клуб. Сега кога дефинитивно нема да заигра за Фљамуртари, многу веројатно дека повторно ќе се појави во дресот на Ренова.


 Датум: 27.01.2018, 18:45
Статијата е прочитана 2421 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense