Не издржаа долго

Зенит и со комбиниран тим не е лош, Полоз погоди за 1:0 (Видео)

Дмитри Полоз погоди во 16. минута за Зенит и најави ново тешко искушение за Вардар во Европа Лигата

Дмитри Полоз погоди во 16. минута за Зенит и најави ново тешко искушение за Вардар во Европа Лигата. Повремениот руски репрезентативец умешно ја искористи одличната асистенција на Ѕјуба, навреме не реагираа стоперите Новак и Грнчаров и Вардар веќе има негатива од еден гол на гостувањето во Санкт Петербург.