На почетокот на ЛШ супер гол

Запакоста трча како Болт и има топ во нозете (Видео)

Давиде Запакоста со прекрасен гол го означи дебито за Челзи и тоа на меч од Лигата на шампионите, против Карабах. Запакоста го истрча цел терен и од левата страна наместо центаршут испрати вистинска бомба од тешка позиција и го совлада Шехиќ. Еден од најубавите голови сезонава што вреди да се погледне.