Блесна Чилеанецот

(Видео) Арсенал ќе загуби вистински мајстор, Санчез со врвен потег потврди дека е класа играч

Алексис Санчез потврди дека е посебна фудбалска класа и на дуелот со Брајтон, а напаѓачот на Арсенал воодушеви со мајсторски потег за гол на Ивоби. Чилеанецот одигра пас со петица и им покажа на навивачите на „топчиите“ дека ќе загубат играч од највисок ков. Погледнете го мајсторскиот потег на Санчез, кој му помогна на Ивоби да постигне гол за предност од 2:0 против Брајтон