Утка на годината: Бентеке почести гледач со фудбалска топка

Репрезентативецот на Белгија, Кристијан Бентеке прописно се избламира против Брегот на Слоновата Коска (2-2), откако успеа да го промаши невозможното. Во Белгија утката ја прогласија за промашување на годината.