ВАРДАР ГИ СКРОТИ „ЛАВОВИТЕ“

Уште едно „ауфидерзен“ од Скопје (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар ја остварија и четвртата по ред победа во новата сезона од Лигата на Шампионите. Во Скопје падна и Рајн Некар Левен, а тоа беше причина плус за публиката во СЦ „Јане Сандански“ да го испрати дома германскиот претставник со добро познатиот поздрав...