Кога тимот ти прима гол во последните секунди

Турска фурија - Искрши се пред себе по ремито на Фенербахче

Турски навивач на гигантот Фенербахче искрши се пред себе по погодокот на Асамоа Џан за Кајзериспор, со кој аутсајдерите израмнија на 3:3 во 95. минута и однесоа еден бод од Истанбул. Погледнете ја реакцијата, со напомена дека, откако ја погледнал реакцијата на навивачот еден од фудбалерите на Фенербахче му купил нов телевизор на „лудиот“ фан