Перфектен потег

„Штикла“ на Горецка по најнова мода (Видео)

Леон Горецка уште еднаш го потврди раскошниот талент, а голот со кој ја доведе во водство Германија против Азербејџан е брилијантен

Леон Горецка уште еднаш го потврди раскошниот талент, а голот со кој ја доведе во водство Германија против Азербејџан е брилијантен.

Со популарната „штикла“ од тешка позиција репрезентативецот на Германија ја погоди мрежата на гостите и ја крена на нозе публиката во Кајзерслаутерн, каде се игра мечот.