Пристигна двоецот

Репрезентативците Хасани и Радески поздравени во Шкендија, се славеше со фудбалски пинг-понг (Видео)

Играчите на Шкендија ги поздравија македонските репрезентативци Ферхан Хасани и Марјан Радески по успешниот циклус од два меча на кои се освоени 4 меча, со реми против Италија и победа со Лихтенштајн. За добра атмосфера пред дербито со Вардар во сабота, потоа се играше фудбалски пинг-понг со глава, како релаксација пред тренингот