По лошо ќе го памети дебито

Рекорд со горчлив вкус - Свилар прими „пацерски“ гол (Видео)

Миле Свилар е рекордер како најмлад голман во Лигата на шампионите, а дебито во дресот на Бенфика ќе го памети по лошо. Прими смешен гол, односно сам си ја внесе топката по ударот на Маркус Рашфорд