Најефикасниот меч вечерва се игра во Струмица

Прв гол за Барди за Македонија, Адеми се врати со ремек-дело, водиме со 4:0 против Лихтенштајн

По ист рецепт, половина час подоцна, Македонија постигна уште два гола, во рок од 120 секунди и води со 4:0 против Лихтенштајн

По ист рецепт, половина час подоцна, Македонија постигна уште два гола, во рок од 120 секунди и води со 4:0 против Лихтенштајн. Јасно е дека со победа ќе го завршиме квалификацискиот циклус, а ќе ги паметиме прекрасниот гол на Енис Барди во 66. минута, прв за Македонија и ремек-делото на Аријан Адеми две минути подоцна, кога ја нанижа одбраната на гостите и погоди, во кам-бекот на фудбалските терени.