убави потези во „Јане Сандански“

Перфекција од Трајковски (ВИДЕО)

Бојан Трајковски го имаше веројатно и најдобриот потег во првите 20 минути од дуелот МЗТ Скопје-Игокеа.

Македонскиот репрезентативец на елегантен начин се ослободи од својот противник, а потоа „на втор обрач“ ја протна топката низ кошот...