Верни на клубот и покрај лошата серија

Пелистер губи, „Чкембари“ не се предаваат (Видео)

Пелистер е на прагот на пораз, битолчани се во лоша серија, но иако губат со 0:2 од Шкендија, навивачите на домашниот тим се се погласни. Го бодрат својот миленик во обид да ги подразбудат играчите, кои очигледно се во криза