„МЕТАЛЦИТЕ“ ГО УРНАА ПАРТИЗАН!

МЗТ со импресивна победа ја стартуваше АБА-лигата (ВИДЕО)

МЗТ Скопје имаше успешен старт на новата сезона во регионалната АБА-лига, откако со 92:89 го совладаа белградски Партизан во Скопје, на воодушевување на верните домашни навивачи