Мајсторија на Данецот

Лордот Бентнер го начна Вардар (Видео)

Со прецизен удар од белата точка во 25. минута, Розенборг поведе против Вардар со 1:0 во меч од второто коло во Л групата од Европа Лигата. Лордот Бентнер стори се сам, изнуди пенал и погоди

Со прецизен удар од белата точка во 25. минута, Розенборг поведе против Вардар со 1:0 во меч од второто коло во Л групата од Европа Лигата. Лордот Бентнер стори се сам, изнуди пенал и погоди, по прекршокот на Висар Муслиу. Стоперот на Вардар немаше избор, откако Бентнер мајсторски ја прими топката во шеснаесетникот на македонскиот состав.