Рано поведоа

Кокорин го разбуди Вардар од европскиот сон, Зенит води со 1:0 (Видео)

Најдобриот стрелец на Зенит, Александр Кокорин го разбуди Вардар од европскиот сон и со гол во шесттата минута му донесе предност на Зенит од 1:0. Кокорин беше највисок во скокот по корнерот на Нобоа и во англиски стил ја затресе мрежата на Филип Гачевски. Зенит го проби мразот по над 200 минути без погодок