Ја отвори сезоната: „Магија“ на Дибиров среде Плоцк (ВИДЕО)

Тимур Дибиров и на отварањето на новата сезона во Лигата на шампионите демонстираше еден од своите „специјалитети". Вардаровиот играч во вторто полувреме од речиси невозможна позиција постигна маестрален гол во вистински момент.

Македонскиот шампион со победа (26-22) на гостувањето кај Висла ја започна одбраната на титулата во Лигата на шампиони.