Прават прекрасна атмосфера

Измир го слави Јаховиќ - Прекрасна асистенција на Адис (Видео)

Адис Јаховиќ повторно игра одлично и е најзаслужен за активниот резултат на Гезтепе на гостувањето кај гигантот Фенербахче. Нашиот интернационалец во 59. минута прекрасно му асистираше на Поко за израмнување на 1:1

Адис Јаховиќ повторно игра одлично и е најзаслужен за активниот резултат на Гезтепе на гостувањето кај гигантот Фенербахче. Нашиот интернационалец во 59. минута прекрасно му асистираше на Поко за израмнување на 1:1.

Мечот е во тек, а вториот наш играч на мечот Елиф Елмас остана на клупата и не доби шанса да игра за Фенербахче.