Го понесоа емоциите: Постигна гол и потоа сочно го бакна капитенот (ВИДЕО)

Бразилецот Тајсон голот во 15. минута за водство на Шахтјор го прослави на емотивен начин. Капитенот на украинскиот тим, Срна дојде да му честита, a расплаканиот Тајсон го изненади, го баци во лице, а потоа во чело.