Извонредна интервенција на голманот на нашиот шампион

Гачевски одбрани пенал и спречи најава за нова катастрофа на Вардар (Видео)

Филип Гачевски му одбрани пенал на Артем Ѕјуба во 27. минута и го спаси Вардар од негатива од два гола по една четвртина од мечот

Филип Гачевски му одбрани пенал на Артем Ѕјуба во 27. минута и го спаси Вардар од негатива од два гола по една четвртина од мечот. Стоперот на Вардар Евгениј Новак нема свој ден и направ непотребен пенал, но за среќа Ѕјуба не беше прецизен, односно Гачевски одлично одбрани. Претходно во 16. минута Полоз му донесе предноста на Зенит од 1:0.