УНГАРКИТЕ ИМААТ ПОДДРШКА НА ТРИБИНИТЕ

ФТЦ има плус играч за дуелот со Вардар (ВИДЕО)

Околу 20 фанови на унгарскиот тим, ФТЦ пристигнаа во Скопје да им дадат поддршка на своите ракометарки на дуелот против ЖРК Вардар. Засега во СЦ „Јане Сандански“ е празна, но се очекува до 19 часот бројката да биде поголема за првиот меч на македонскиот шампион во новата сезона во Лигата на шампионите.