Со еврогол Хетафе има предност

Бомба на Шибасаки ја „начна“ Барса (Видео)

Гаку Шибасаки постигна прекрасен гол за Хетафе со кој клубот од Мадрид води со 1:0 против Барселона. Шибасаки на прва ја погоди топката и со силен удар од далечина го совлада Тер Штеген. Гол што долго ќе се врти на ТВ екраните