Ракомет

„Тепачите" еден меч на „ладење"

Четворицата ракометари, Дарко Георгиевски и Славиша Димитријески од Охрид,...

Симовски го скрати списокот на 21 ракометарка

По вчера објавениот список со 28 имиња, селекторот на женската репрезентација...

РФМ ги отвора вратите за натпреварите на...

Македонија е во групата 4, заедно со селекциите на Азербејџан, Исланд и Турција...

Дојдете порано, Вардар подготвува фан-зона

Натпреварот меѓу Вардар и Барселона предизвика големо внимание во јавноста, челниците на клубот на двапати во продажба пуштија дополнителни билети. Како загревање пред почетокот на мечот (недела, 17 часот) македонскиот шампион подготвува фан-зона пред СЦ „Јане Сандански“, забавата почнува во 15 часот. 

Традицијата е на страна на Вардар: Нексе не знае за победа во Скопје

Вардар вечерва (20:45 часот) на домашен терен го пречекува Нексе во рамките на осмото коло во СЕХА-лигата. 

ЕХФ КУП: За 100 денари бодрете го Еурофарм Работник против Берн Мури! (ВИДЕО)

Во пресрет на претстојниот натпревар од ЕХФ купот меѓу екипите на РК Еурофарм Работник и РК Берн Мури од Швајцарија кој ќе се одигран в сабота 17.11.2018 година во Битола, се информира јавноста дека влезниците за овој натпревар ќе бидат пуштени во продажба на 14.11.2018 година (среда) на три продажни места: Тобако Вагабонд - Brother tobacco (Широк Сокак), Тобако Снеки нова (градско шеталиште), и Тобако All in one (новиот пазар).

Во Вардар се „полудени“, им „прегореа„ телефоните

„Сезонските билети беа пуштени во продажба пред почетокот на ракометната сезона, а билетите за натпреварот во недела пред десетина дена“, вели Марко Савовски. 

Стојановски: Оцвирк поради вироза остана во Словенија, ќе се врати во Скопје

„Спортмедиа“ не се потпира на информациите од Словенија, се обрати кај челниците на македонскиот првак. 

Скромниот Карачиќ: Головите беа на тимот, среќен сум што покрај мене имам врвни играчи

Игор Карачиќ за својот 30-ти јубилеен роденден го доби најубавиот подарок, убедлива победа над Мешков Брест во тимска игра на Вардар. 

Брестовац: Убаво е кога ќе се свртам кон клупата, имам играчи...

Металург нема време за славење. По триумфот над Чеховски Медведи го чекаат два меча, во среда против Стеауа Букурешт во СЕХА-лига, а потоа во четврток со Спортинг Лисабон во Лигата на шампиони.  

Милосављев: Нексе доаѓа по целиот плен, ама во погрешен град

Вардар не памети кога последен пат имал серија од два порази во СЕХА-лигата. „Црвено-црните“ шанса за враќање на победите и во ова натпреварување ќе имаат утре против Нексе. 

Мораес и уште еден ракометар ќе го прескокнат Нексе

Рожерио Мораес и натаму има проблем со коленото, па токму затоа Роберто Гарсија Парондо одлучи да го поштеди за утрешниот меч со Нексе во рамките на осмото коло во СЕХА-лигата. 

ПОБРЗАЈТЕ: Вардар пушти нови 200 билети за дуелот со Барселона

Македонскиот првак, Вардар како и секогаш мисли на своите навивачи, денеска во продажба пушти нови 200 билети за мечот со каталонскиот гигант. 

Pages