Ракомет

БРЕСТОВАЦ СЕ НАДЕВА НА ДОБАР МЕЧ ВО 60 МИНУТИ, НЕ САМО 30

Велковски: Со добра одбрана до позитивен резултат против Бешикташ!

Натпреварот Вардар-Кристијанштад директно на...

Сите кои нема да бидат во можност во живо да го проследат натпреварот од Лигата...

„Четворка“ на Лазаров, Гонзалез двапати не греши

И по третото коло во францускиот шампионат, Нант и ПСЖ се без пораз. 

Дибиров: Лани имавме проблеми со Кристијанштад,...

Денеска се одржа прес-конференција пред натпреварот од второто коло во Лигата...

Не е само фудбалот: Вардар и Металург нема да ги гледаме на МТВ

Лоша вест пред првите настапи на Вардар и Металург во новата сезона во Лигата на шампионите. Македонската Радио Телевизија нема да врши пренос на натпреварите од елитното натпреварување. 

Екс-вардарците Гонзалез, Штербик и Циндриќ се најдобри

Како вовед на новата сезона во Лигата на шампионите, ЕХФ традиционално спроведе анкета, тренерите гласаа за најдобар тим, атмосфера.... 

Маките на Брестовац продолжуваат: Како со помал број ракометари до добра игра?

Данило Брестовац повторно го чека еден натпревар на кој не ќе може да смета на комплетен состав со кој располага Металург, бидејќи на листата на повредените се уште фигурираат Мартин Велковски и Томи Јагуриновски.

И Монпелје во проблеми

Стратегот на европскиот првак, Патрис Канаје на дуелот со Вардар (сабота, 17:30 часот) нема да смета на услугите на Матје Гребиј.

Вардарци ги спакуваа куферите, тргнаа кон Монпелје

Македонскиот првак, Вардар утринава од скопскиот аердром преку Истанбул ќе стигне до крајната дестинација Монпелје, каде во сабота го игра премиерниот меч од новата сезона во Лигата на шампионите. 

Монпeлје во победничка атмосфера, Порт му испрати порака на Вардар

Европскиот првак, Монпелје го запиша вториот триумф во францускиот шампионат, откако на гостувањето кај Тулуз славеше со 34-29. 

Рајн Некар можеше да ја уништи Барселона, но...

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески и Рајн Некар со победа тргнаа во новата сезона, ја совладаа Барселона со 35-34 во дербито. 

Фуриозно деби на Гонзалез во ЛШ, Пешевски и Мотор без шанса

Раул Гонзалез и ПСЖ со победа ја отворија новата сезона во Лигата на шампионите, на гостувањето кај Мотор Запорожје славеа со 35-29. 

Македа и Кањелас уживаат во Сегедин, добија специјални автомобили (ФОТО)

Екс-вардарците, Хорхе Македа и Жоан Кањелас уживаат во новиот клуб, Пик Сегед. Шпанците добија уникатен подарок од својот клуб поточно од спонзорот на унгарскиот тим. Станаа сопственици на посебни автомобили, на кои покрај нивното презиме стои и бројката на нивниот дрес. 

Пешевски домаќин на Раул, дерби во Манхајм

Мотор Запорожје го пречекува ПСЖ, Рајн Некар и Барселона ќе ги одмерат силите во дербито на првото коло во елитното натпреварување..

Pages