Ракомет

БРЕСТОВАЦ СЕ НАДЕВА НА ДОБАР МЕЧ ВО 60 МИНУТИ, НЕ САМО 30

Велковски: Со добра одбрана до позитивен резултат против Бешикташ!

Натпреварот Вардар-Кристијанштад директно на...

Сите кои нема да бидат во можност во живо да го проследат натпреварот од Лигата...

„Четворка“ на Лазаров, Гонзалез двапати не греши

И по третото коло во францускиот шампионат, Нант и ПСЖ се без пораз. 

Дибиров: Лани имавме проблеми со Кристијанштад,...

Денеска се одржа прес-конференција пред натпреварот од второто коло во Лигата...

Оние кои немаат Арена 4: Линк за Монпелје - Вардар и Спортинг - Металург (ВИДЕО)

Македонскиот првак, Вардар и Металург денеска ја отвараат новата сезона. Добро е познато дека МТВ нема да врши директен пренос од Лигата на шампионите. Засега има две опции каде ќе можете да ги следите мечевите против Монпелје односно Спортинг Лисабон. 

Монпелје ќе покаже каков ќе биде овој Вардар

Вардар и Металург денеска ја отвараат новата сезона во Лигата на шампионите. Македонскиот првак му гостува на бранителот на титулата, додека тимот од Автокоманда игра против Спортинг Лисабон. 

Канаје: Вардар е голем тим, ќе биде тешко

Патрис Канаје и неговите момци се причината поради која проклетсвото во Лигата на шампионите продолжи и по завршувањето на последниот фајнл-фор. Монпелје го совлада Вардар во полуфиналето и го спречи да пише нова историја. 

Еве зошто е одложено битолското дерби

Градското дерби меѓу Пелистер и Еурофарм Работник е одложено за во вторник со почеток во 18:30 часот. 

„Пекол“ за Вардар во Монпелје

На 24 часа пред стартот на дуелот меѓу Монпелје и Вардар, салата „Рене Буњол" е речиси распродадена. 

Градското дерби Пелистер - Еурофарм одложено

Битолската пресметка требаше да биде на програмата во сабота навечер... Ќе се игра во вторник...

СЕ ШТЕДЕА СИЛИ ЗА ЛШ: Лазаров и Нант тесно со Данкерк

По второто коло, Нант е лидер на табелата во француското првенство. Тимот за кого настапува капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров на домашен терен славеше минимално против Данкерк 20-19. 

Вардар сепак без Калифа Гедбан против Монпелје (ФОТО)

Македонскиот првак, Вардар пристигна во Монпелје, каде во сабота (17:30 часот) ќе го одигра првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите. 

ЛШ: Натпреварот Монпелје-Вардар на Арена Спорт 4

Иако најпрвин преносот од дуелот Монпелје – Вардар беше најавуван на Арена Спорт 5, сепак, пристигнуваат нови вести.

Даскалоски: За мене Стразбур е голем предизвик, пред нас е тешка сезона!

Нашиот репрезентативен чувар на мрежата (33) од новата сезона 2018/2019 ќе настапува за својот нов клуб, Стразбур кој настапува во втората француска ракометна лига и ќе се бори за влез во елитното друштво.

Pages