Ракомет

ЕХФТВ: ЕКС-ВАРДАРЦИТЕ ПОВТОРНО ГО ПРИВЛЕКУВААТ ВНИМАНИЕТО

ЛШ: Циндриќ во тимот на колото, Македа во Топ 5 голови! (ФОТО+ВИДЕО)

Македа и Кањелас ја уништија одличната партија на...

Нант ниту од втор обид не успеа да дојде до првиот триумф сезонава. Иако во...

Еурофарм Работник го реши и Радовиш

Еурофарм Работник го совлада Радовиш со 35-27 во последниот меч од второто коло...

Брестовац: Знам дека сакате резултати, но мора да...

Металург не успеа до крај да му се спротистави на далеку подобриот и поискусен...

Натпреварот Вардар-Кристијанштад директно на Арена Спорт 2

Сите кои нема да бидат во можност во живо да го проследат натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Кристијанштад, ќе можат истиот да го гледаат пред малите екрани, единствено на телевизијата Арена Спорт 2.

„Четворка“ на Лазаров, Гонзалез двапати не греши

И по третото коло во францускиот шампионат, Нант и ПСЖ се без пораз. 

Дибиров: Лани имавме проблеми со Кристијанштад, кикс може скапо да не чини!

Денеска се одржа прес-конференција пред натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите против Кристијанштад. Дуелот против Швеѓаните е закажан за в сабота, 22 септември во 17:30 часот во СЦ „Јане Сандански" - Скопје.

Црвенкоска во тимот на Парондо

Вардар е првиот и единствен машки клуб во Македонија што ќе има женски тренер во стручниот штаб.

Брестовац: Очекував победа, но...

Металург испушти напад за прва победа сезона, на крајот мораше да се задоволи со реми (27-27) на дуелот со Изввиѓач.

Имаа позитива од пет гола, на крајот се радуваа на реми (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Металург не успеа да се израдува на првата победа сезонава, на домашен терен одигра без победник (27-27) на дуелот со Извиѓач во рамките на четвртото коло во СЕХА-лига. 

Червар и ППД Загреб го шокираа Фленсбург

Второто коло во Лигата на шампионите почна со изненадување, ППД Загреб предводен од Лино Червар славеше на гостувањето кај Фленсбург со 31-29. 

Сергеј Горбок е успешно опериран

Сергеј Горбок денеска во Загреб беше успешно опериран. Рускиот репрезентативец на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија, заблагодарувајќи му се на докторот Саша Јанковиќ кој е дел од фудбалската репрезентација на Хрватска. Горбок се повреди пред дуелот со Железничар, снимките покажаа дека станува збор за предни вкрстени лигаменти. Токму затоа операцијата беше неизбежна, а процесот на рехабилитација ќе биде подолг. 

Сега е шансата за Металург

Металург вечерва (20:45 часот) на домашен терен го пречекува Извиѓач во меч од четвртото коло во СЕХА-лигата. 

СТОЈКО ВРАНКОВИЌ БЕЗ ДИЛЕМИ: Го допревме дното

Не им оди на Хрватите ниту во онаа втора фаза од квалификациите за Светскиот Куп во Кина. По неуспехот на домашен терен од Литванија, три дена подоцна, „коцкастите" го загубија и мечот кој „мораа да го добијат".

Pages