ПРЕСУДИЛЕ ЕМОЦИИТЕ, СИГУРЕН ВО НОВИ РАДОСТИ

Вујовиќ промовиран како тренер на Железничар (Фото)

Еден од најдобрите југословенски ракометари на сите времиња е претставен како тренер на српскиот вицешампион.

објавено: 4 јули 2018 - 15:40

Веселин Вујовиќ и официјално седна на клупата на Железничар, и покрај богатото искуство вели дека има трема во исполнувањето на очекувањата.

„Дали ќе има тешки моменти и порази од сериозни европски екипи? Сигурно ќе ги има, но сигурен сум дека ќе има и доста радости", вели црногорскиот стратег.

Амбициите во наредната сезона ќе бидат клубот го освои српското првенство, како и СЕХА лигата, каде што екипата за прв пат ќе игра против врвни европски екипи.

Вујовиќ е поранешен тренер на Металопластика, Сиудад Реал, Вардар, Ал Сад, Ал Шабаб, Загреб и Копер.

Најново во Ракомет