ФУДБАЛСКИ ИМИЊА НА СП

Ковач и Хави Mартинез ги засенија ракометните ѕвезди (ФОТО)

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач и фудбалерот Хави Мартинез беа во центарот на вниманието вечерва во „Олимпија хале“. И двајцата не ја одбија поканата да се појават на мечевите од првото коло во Минхен. По завршување на дуелот меѓу Хрватска и Исланд, Ковач се симна на теренот да му додели награда на Лука Степанчиќ за играч на мечот.  

објавено: 11 јануари 2019 - 22:46

Најново во Ракомет