ПОБЕДНИЧКИОТ ГОЛ ГО ИМА СКУБЕ, НО ПОТЕГОТ НА МЕЧОТ...

Кошаркарска акција на Кристопанс и Поповски (ВИДЕО)

Сташ Скубе со единствениот постигнат гол на дуелот против Татран Прешов му донесе нов триумф на Вардар во СЕХА-лигата (27-26). Сепак потегот на мечот им припадна на Кристопанс и Поповски, на противникот му приредија кошаркарска акција, која на крајот македонскиот репрезентативец без проблем реализираше. 

објавено: 9 септември 2018 - 19:32

Најново во Ракомет