ПОЛЕСНО Е КОГА ХРВАТОТ Е НА ТЕРЕНОТ

Додека „трепнат“, Карачиќ и Мораес им „намонтираа“ акција (ВИДЕО)

Игор Карачиќ се врати на теренот, по паузата поради повредата со која се здоби во подговителниот период. Хрватскиот интернационалец не само што постигна три гола, туку одлично го разигруваше својот тим. Карачиќ заедно со Мораес го имаат потегот на мечот со Железничар, кој од Скопје заминува со убедлив пораз од 35-20. 

објавено: 4 септември 2018 - 21:57

Најново во Ракомет