ИМАА ШТО ДА ВИДАТ

СИЛНА ПОДДРШКА: Лазаров во друштво на Мукаетов, Милошевски и Маневски ги бодрат младинците (ФОТО)

Машката младинска селекција со победа ќе го отвори ЕХФ Шампионатот У20 кој се одржува во Скопје. На првиот меч (се игра во моментов) против Велика Британија „црвено-жолтите“ на трибините имаа поддршка од нивниот идол и пример за сите млади ракометари, капитенот на сениорите, Кирил Лазаров. Македонскиот „бомбардер“ е во друштво на првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов, генералниот секретар Филип Милошевски и физотерапевтот, Димитар Маневски. 

објавено: 20 јули 2018 - 21:11

Најново во Ракомет