ЌЕ НИ ТРЕБА ЛИ ВРЕМЕ ДА СЕ НАВИКНЕМЕ...

Почетокот на новата вардарова приказна најавен во Манхајм

Во исчекување на стартот на подготовките (кој закажан за во вторник) на „новиот“ Вардар, од Манхајм дојде потсетување дека во составот ќе нема поголем дел од ракометарите од златниот состав. Илија Абутовиќ, еден од најдобрите дефанзивци во Европа и екс-вардарец тргна со новиот тим Рајн Некар, каде соиграч ќе му биде македонскиот репрезентативец, Филип Талески.  

Интересно е што Вардар во групната фаза во ЛШ, ќе игра против дел од своите некогашни членови, во оваа група е Рајн Некар. 

објавено: 21 јули 2018 - 19:30

Најново во Ракомет