СИТЕ ДОЈДОА ДА ИМ ДАДАТ ПОДДРШКА НА ВАРДАРЦИ

Јоновски е хит во Келн, тука се Мукаетов, Каевски...(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот репрезентативец, Ацо Јоновски дојде во Келн да им даде поддршка на „црвено-црните“. Ракометарот на Ратинген е вистински хит во Германија.

Во „Ланксес Арената“ се претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, спортскиот директор на репрезентацијата Милчо Чакароски, генералниот секретар, Филип Милошевски, како и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски. 

ФОТО: Петр Стојановски

објавено: 27 мај 2018 - 19:05

Најново во Ракомет