ТРГНАА КОН НОВИ ПРЕДИЗВИЦИ

Екс-Вардарки летаат во Букурешт (ФОТО)

Јованка Радичевиќ, Андреа Лекиќ и Драгана Цвијиќ тргнаа со новиот тим, ЧСМ Букурешт. По распадот на ѕвездениот состав на ЖРК Вардар, триото веднаш доби понуда од романскиот шампион, кој верува дека токму тие ќе бидат доволни за освојување на титулата во Лигата на шампиони, која македонскиот тим не успеа да стигне до неа иако беше редовен учесник на Фајнл-фор завршниците.  

објавено: 18 јули 2018 - 13:00

Најново во Ракомет