УНГАРЦИТЕ ГО ДОЧЕКАА ГОЛЕМИОТ ГОЛМАН

Арпад Штербик претставен во Веспрем(ФОТО)

Арпад Штербик веќе и официјално е дел од екипата на Веспрем. Тој пристигна во Унгарија, па клубот направи промоција така што веќе е јасно кој ќе биде прв избор за голот на вицешампионот.

објавено: 16 јуни 2018 - 12:53

Арпад Штербик веќе и официјално е дел од екипата на Веспрем. Тој пристигна во Унгарија, па клубот направи промоција така што веќе е јасно кој ќе биде прв избор за голот на вицешампионот.

Голманот кој беше незаменлив во таборот на Вардар во минатите четири години, беше најавен како големо засилување на клубот кој сака да ја врати круната во шампионатот на Унгарија, а воедно и да се врати на Ф4-турнирот во Лигата на шампионите.

 

Најново во Ракомет