ЕДНА ПОИНАКВА ПРОМОЦИЈА НА ГОЛМАНОТ

Ристовски продефилира на Да Луж (ФОТО)

Борко Ристовски е новото - големо засилување на Бенфика. Репрезентативниот голман откако утринава беше пречекан од страна на клубот, пред малку продефилира на стадионот Да Луж. По две години минати во дресот на каталонскиот гигант, Ристовски одлучи кариерата да ја продолжи во Португалија, иако имаше и понуда од Германија. 

„Доаѓам во голем клуб, кој има организиранизација на највисоко ниво, па на секој играч останува да се фокусира тимот. Лисабон е прекрасен град", рече Борко Ристовски на официјалната промиција.

објавено: 19 јуни 2018 - 19:54

Најново во Ракомет